porady

Zastosowanie oleju kokosowego w kosmetyce – bogactwo natury

Właściwości oleju kokosowego sprawiły, że stał się on popularny nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce. Wykorzystywany jest również jako naturalny surowiec leczniczy. To olej bogaty w aktywne substancje, co czyni go idealnym składnikiem skutecznych kosmetyków naturalnych. Podobnie jak każda roślinna substancja czynna, składniki zawarte w tym oleju oddziałują na źródło problemu i pomagają w jego niwelowaniu.

Olej kokosowy stosowany na skórę, czyli naturalna pielęgnacja

Wykorzystanie oleju z kokosa jest świetnym rozwiązaniem dla osób ze skórą suchą, zniszczoną i dojrzałą. Olej ten charakteryzuje wysoka zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, w formie trójglicerydów średnio łańcuchowych. Olej kokosowy wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, zabezpiecza przed utratą wody oraz odżywia. W jego składzie znajdziemy witaminy C, E, B6, B12. Witaminy C i E nazywane są eliksirami młodości. To silne antyoksydanty, które pomogą opóźnić procesy starzenia. Oprócz tego, olej ten jest bogaty w drogocenne minerały, takie jak kwas foliowy i jod. Ze względu na właściwości natłuszczające i nawilżające olej kokosowy stosowany jest w celu likwidacji suchych skórek, poprawy elastyczności skóry twarzy i ciała, a nawet w celu natłuszczenia ust. Może być jako stosowany jako naturalna pielęgnacja twarzy, ciała, spierzchniętych warg i suchej skóry dłoni.

Olej kokosowy w swoim składzie zawiera również kwas laurynowy, który wykazuje silne działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne. Dlatego maseczki z wykorzystaniem oleju kokosowego są pomocne w leczeniu trądziku, zakażeń  grzybiczych i wirusowych. To rozwiązane idealnie w przypadku wystąpienia wykwitów związanych z aktywnością mikroorganizmów. Z tych właściwości oleju kokosowego, można skorzystać tylko w przypadku oleju nierafinowanego. Rozpoznać można go po niejednolitej konsystencji i cudownym, kokosowym zapachu. Na opakowaniu powinna widnieć informacja, że olej nie jest rafinowany. Najlepiej jest stosować oleje certyfikowane jako organiczne. Ponadto w przypadku cery tłustej, zaleca się dokładne oczyszczenie skóry i porów po zastosowaniu maseczki z olejem kokosowym. To bardzo ważne, ponieważ jest to bogaty olej, o wysokim stopniu homogenności.

Naturalna maseczka do włosów – olej kokosowy

Olej kokosowy sprawdzi się także jako surowiec do olejowania włosów. Czym jest olejowanie? Bogate tłuszcze stosowane są jako maseczka lub odżywka do włosów. Następnie olej należy zmyć z użyciem szamponu. Olej kokosowy jest idealną maseczką do włosów, ze względu na zawartość kwasu laurynowego. Jego struktura jest niezwykle podobna do struktury białek włosów. Olej kokosowy zastosowany na włosy nawilży je i odżywi. Dodatkowo włosy uniosą się u nasady, staną się bardziej sprężyste i nabiorą objętości. Ponadto struktura włosa ulegnie wygładzeniu. Wszystko to, uzupełnione o aromatyczny zapach kokosowy stanowi idealną całość.

Olej kokosowy pomoże stworzyć aromatyczną strefę relaksu i odnowy, w przestrzeni własnego domu! Stosowany jest również jako składnik kosmetyków naturalnych, dostępnych do zakupu w drogeriach. Taki olej kokosowy uzupełniany jest zazwyczaj o dodatkowe ekstrakty naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.