porady

Woda kokosowa – spróbuj teraz

Woda kokosowa to superfood XXI wieku- posiada wiele prozdrowotnych właściwości a przede wszystkim bardzo dobrze nawadnia. Najczęściej sięgają po nią osoby odchudzające się, jednak zasługuje na znacznie szersze grono fanów ze względu na swoje zastosowanie i pozytywne aspekty, które pojawiają się wraz z regularnym spożywaniem tego napoju.

Woda kokosowa- skład i właściwości

Woda kokosowa to napój, który można uzyskać z wnętrza młodych, zielonych orzechów palmy kokosowej. Drzewo kilkukrotnie filtruje i oczyszcza wodę z gleby- w ten sposób otrzymuje się napój o przezroczystej barwie- wodę kokosową. Mimo niepozornego wyglądu, ciecz zawiera mnóstwo dobroczynnych składników.  Dzięki pierwiastkom takim jak wapń, potas, magnez i fosfor jest polecany dla osób chorujących na anemię i narażonych na silny stres. Napój jest źródłem witamin, m.in. B1, B2, B3, B5, B6 oraz witaminy C, aminokwasy egzogenne, enzymy, kwas laurynowy i naturalne cukry, a elektrolity które posiada odpowiadają stężeniu w osoczu ludzkiej krwi. Woda kokosowa pozytywnie wpływa na układ krążenia- obniża poziom cholesterolu, z którym trudzi się większość społeczeństwa, zmniejsza ryzyko miażdżycy. Posiada właściwości przeciwzakrzepowe dzięki zawartym cytokininom. Wspomaga działanie układu trawiennego- pomaga w przypadku biegunek, wymiotów, problemów z trawieniem. Przynosi korzyści dla układu moczowego, ponieważ rozbija kamienie w nerkach. Woda kokosowa działa antybakteryjnie, antywirusowo, antyalergicznie i przeciwgrzybiczo.

Dzięki wysokiemu stężeniu elektrolitów doskonale sprawdza się na kaca, przy grypach jelitowych oraz dla osób aktywnych fizycznie. Jest naturalnym napojem izotonicznym, nawadnia ludzki organizm dziesięciokrotnie lepiej niż napoje izotoniczne. W przeciwieństwie do bogatego w tłuszcze mleczka kokosowego, które pozyskiwane jest z miąższu dojrzałego kokosa, woda kokosowa jest niskokaloryczna i nie zawiera nadmiernych sztucznych substancji, więc jest polecana dla tych, którzy chcą wspomóc oraz przyspieszyć swój metabolizm.

Woda kokosowa– zastosowania

Woda kokosowa to skarbnica wielu prozdrowotnych właściwości wpływających na ludzki organizm. Warto również pamiętać, że napój pozytywnie wpływa na nasz wygląd. W składzie wody kokosowej znaleźć można roślinny hormon wzrostu, który wykazuje jednocześnie działanie antyoksydacyjne- mowa o kinetynie. Zwalcza wolne rodniki, sprawia że komórki starzeją się wolniej, nawilża skórę i polepsza jej odporność, jędrność i elastyczność. Napój może służyć jako tonik to przemywania twarzy. Częste i regularne picie poprawia koloryt, wzmacnia nawilżenie i dodaje blasku skórze. Woda kokosowa będzie pomocna przy oparzeniach słonecznych- należy oparzone miejsca smarować nią co kilka godzin. Egzotyczny napój pomoże zniszczonym włosom wyglądać na silne, przywróci im blask, połysk, sprężystość i zapobiegnie przetłuszczeniu- należy kilka kropel dodać do szamponu.

Warto pamiętać, że woda kokosowa jest bogata w odżywcze substancje i posiada prozdrowotne cechy dla ciała i organizmu ludzkiego tylko jeśli jest to 100% woda kokosowa, a nie koncentrat.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.