porady

To podkreśli Twój metabolizm

Metabolizm to inaczej przemiana materii. Zachodzi ona w komórkach i ma za zadanie dostarczenie energii całemu organizmowi. Tempo metabolizmu ma ogromny wpływ na przemianę materii a ta z kolei na spalanie kalorii. Czy istnieją skuteczne i bezpieczne sposoby na poprawę metabolizmu? Jak najbardziej. Poniżej najważniejsze z nich.

1. Aktywność fizyczna. Wszyscy dobrze wiedzą, że ćwicząc, można zgubić nadmiar kilogramów. Nie zawsze wiadomo, skąd ten ubytek. Każda aktywność fizyczna pobudza organizm do pracy na większych obrotach. Zwiększa się zużycie energii, a tym samym przyspiesza przemiana materii. Kalorie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jaką aktywność fizyczną wybrać? Odpowiedź jest prosta: Ulubioną. To bez znaczenia, w jaki sposób ćwiczymy, liczy się każdy ruch, nawet ten podczas domowych porządków. Osobom posiadającym odrobinę wolnego czasu poleca się wizyty na siłowni lub w fitness klubie, bo przy okazji podkręcenia metabolizmu, można ładnie ukształtować sylwetkę.

2. Naturalne wspomaganie. Do produktów naturalnie wspomagających metabolizm z pewnością możemy zaliczyć cynamon. Z uwagi na swe właściwości zaliczany jest do termogeników, czyli produktów przyspieszających spalanie tłuszczu i przyspieszających metabolizm. Podobne właściwości posiada guarana, karczochy, zielona i czarna herbata, czerwone wino, kawa, owoce bogate w witaminę C oraz ostre przyprawy. Produkty te warto wykorzystać w codziennej diecie, ponieważ są równie skuteczne, jak suplementy apteczne i można je kupić w każdym sklepie.

3. Zimno, zimno…. Ochładzanie organizmu pomaga szybciej pozbyć się energii, dostarczonej organizmowi w postaci pożywienia. Zaleca się chłodne prysznice, spanie w pomieszczeniu o maksymalnej temperaturze 19°C, ubieranie w lekką i przewiewną odzież. Ważna jest także temperatura spożywanych posiłków i pitych napojów. Zaleca się, aby tylko jeden posiłek w ciągu dnia był ciepły. Organizm będzie wówczas musiał zużyć nagromadzoną energię na ogrzanie się, tym samym poprawie ulegnie metabolizm.

4. Dieta cud. Dieta jak zwykle odgrywa kluczową rolę. Odpowiednio zbilansowana i dobrana do potrzeb organizmu stanie się przyczyną szybkiej utraty wagi wskutek poprawy przemiany materii. Przede wszystkim nie wolno się głodzić. Posiłki powinny być spożywane w miarę regularnie a ich wielkość dopasowana do pory dnia. Najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie w odstępach maksymalnie 3-godzinnych mniejszych porcji niż w odstępach 4 – godzinnych dużych dań. Nie bez znaczenia jest również to, co jemy. Oprócz produktów termogenicznych warto wprowadzić do diety białe mięso, produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce.

5. Take it easy. Stres to wróg każdej diety. Nie tylko źle wpływa na trawienie, ale również pogarsza samopoczucie. Hormonem stresu jest kortyzol. Jest on produkowany przez nadnercza w każdej sytuacji stresowej. Jego podwyższony poziom utrudnia proces odchudzania i niekorzystnie wpływa na stan zdrowia. Dodatkowo przy jego podwyższonym poziomie osoba odchudzająca się traci mięśnie zamiast tłuszczu. Warto więc postawić kres stresującym sytuacjom.

6. Dobre suplementy diety, które znajdziesz w naszym kokosowym sklepie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.