demakijaż
porady

Prawidłowy demakijaż

Dla każdej z nas, demakijaż wieczorny powinien być najważniejszym i koniecznym etapem pielęgnacji skóry twarzy. Demakijaż to nie tylko zmycie makijażu po całym dniu, ale także oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, brudu, kurzu, spalin, potu czy wydzielanego sebum. Dlatego jak przekonała się niejedna z nas, jeśli nie wykonamy wieczornego demakijażu lub wykonamy go niepoprawnie czy niedokładnie, cera rano może “odwdzięczyć” nam się pozatykanymi porami, zaskórnikami i krostkami.

Dlatego aby mieć piękną, zdrową i promienistą skórę, pod żadnym pozorem nie możemy bagatelizować tego etapu pielęgnacji.

 

Prawidłowy rytuał demakijażu krok po kroku

Pamiętajmy, aby preparat myjący dopasować do rodzaju cery. Na rynku dostępne są różne kosmetyki do demakijażu. Mleczko najlepiej sprawdzi się dla cery suchej i wrażliwej, ponieważ ma właściwości nawilżające. Do cery suchej lub mieszanej lepszym wyborem będzie żel do demakijażu. Dla osób ze skórą normalną idealnym rozwiązaniem może być płyn micelarny.

Aby proces oczyszczania twarzy był dokładny, wielu specjalistów poleca dwuetapowe mycie skóry. Użycie olejku do delikatnego zmycia makijażu, następnie mleczka, żelu lub płynu micelarnego. Jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ olejek delikatnie zmywa kolorowe kosmetyki, dzięki niemu nie podrażnimy delikatnej skóry wokół oczu, a używając drugiego preparatu nie musimy mocno pocierać wacikiem twarzy.

Co ważne, proces demakijażu powtarzamy, dopóki na waciku widoczne są pozostałości po kosmetykach. Gdy już dokładnie oczyścimy skórę, kolejnym bardzo ważnym etapem jest użycie tonika.

  • Zanim jednak przejdziemy do tonizowania, warto pamiętać, aby 2-3 razy w tygodniu użyć peelingu, aby oczyścić skórę z martwego naskórka. Podobnie jak przy kosmetykach do oczyszczania, tutaj także ważne jest, aby odpowiednio dobrać preparat do cery. Przy skórze suchej, wrażliwej lub trądzikowej odpowiedni będzie peeling enzymatyczny, który nie podrażni naszej twarzy, przy cerze tłustej lub normalnej możemy użyć peelingu mechanicznego.
  • Użycie toniku jest ważnym etapem, ponieważ przywraca skórze jej naturalne PH oraz zniweluje uczucie ściągniętej skóry, odświeży i nawilży naskórek.
  • Na koniec na oczyszczoną skórę nakładamy krem, znowu- dobrany do potrzeb skóry, na dzień lub na noc.

 

Przydatne wskazówki

  • Pamiętajmy, aby demakijaż skóry był dokładny, ale delikatny. Nie należy pocierać mocno skóry, aby jej nie podrażnić, zwłaszcza wokół oczu, gdzie skóra jest najdelikatniejsza
  • Dokładnie spłukujemy kosmetyk. Najlepiej przegotowaną wodą, aby reszki płynu do demakijażu nie zapchały porów.
  • Używamy osobnego ręcznika do twarzy, należy pamiętać również o tym, aby regularnie go wymieniać.
  • Wykonujemy demakijaż również rano. Przez noc skóra wydziela sebum, zanieczyszczamy ją również poprzez kontakt z pościelą czy dotykaniem twarzy rękoma.
  • Jeśli mamy wrażliwe oczy- konieczne jest użycie specjalnego preparatu do demakijażu oczu, aby ich nie podrażnić.

Etap zmywania makijażu to fundament dobrej pielęgnacji skóry twarzy, dlatego wprowadzenie tych prostych zasad pozwoli nam na zdrowy i promienny wygląd skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.