porady

Olej z aloesu na podrażnioną skórę

Aloes to roślina, która charakteryzuje się bardzo wieloma właściwościami. Jest ona doceniana zarówno w medycynie jak i w kosmetyce. Wchodzi ona w skład różnych leków, kosmetyków i produktów spożywczych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę jak wielkie to jest dobrodziejstwo i jak wiele pozytywnych właściwości niosą za sobą różne produkty z aloesu. Szczególnie warty polecenia jest olej, który bardzo dobrze działa na podrażnioną skórę.

Informacje o oleju z aloesu

Olej aloesowy jest otrzymywany z liści aloesu, które są prawdziwą skarbnicą zdrowych oraz cennych substancji. Olej aloesowy otrzymuje się dzięki maceracji aloesu i innych olei roślinnych. Naturalny olej z aloesu przynosi bardzo wiele korzyści dla zdrowia i stanu skóry. Warto stosować go w przypadku podrażnień. Olej zawiera dużo enzymów, witamin, minerałów i protein.

Zalety i właściwości oleju z aloesu

Olej aloesowy niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zmiękcza i nawilża, ponieważ jest on odpowiedzialny za przyspieszenie transportu substancji odżywczych do głębszych warstw skóry, działa też nawilżająco i sprawia, że skóra staje się elastyczna i silna. Kolejną właściwością oleju z aloesu, jest działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Olejek z aloesu zmniejsza stan zapalny np. skóry głowy, doskonale radzi sobie z łupieżem i innymi dermatologicznymi problemami. Poprawia on też tempo wzrostu włosów i zapobiega wystąpieniu łuszczycy. Można stosować go na bardzo suchą skórę i egzemę. Olejek z aloesu to także wspaniały przeciwutleniacz. Bardzo skutecznie chroni on skórę głowy przed wolnymi rodnikami i procesem starzenia się skóry. Blokuje także powstawanie zmarszczek.

Olej z aloesu warto też stosować na gojące się rany. Jest on niezawodny w przypadku leczenia skaleczeń i innych drobnych ranek. Co więcej, z powodzeniem można go stosować na siniaki. Skóra dużo szybciej się goi i pozostaje w lepszym stanie. Nie ma też ryzyka, że powstaną brzydkie i nieestetyczne blizny. Olej z aloesu można też stosować w przypadku leczenia oparzeń słonecznych. Jego działanie chłodzące i kojące jest bardzo cenne i często podkreślane przez specjalistów. Olejem z aloesu warto też posmarować miejsca, po ukąszeniu owadów. Obrzęk i podrażnienia ustąpią, zniknie także nieprzyjemne swędzenie.

Jak widać, olej z aloesu ma bardzo szerokie działanie. Można go wykorzystać w wielu sytuacjach. Świetnie on sobie poradzi w najróżniejszymi stanami zapalnymi skóry. Likwiduje podrażnienia, przyspiesza gojenie ran, niweluje opuchlizny i swędzenie po ugryzieniach owadów. Warto wspomnieć, że jest to produkt całkowicie bezpieczny. Bez obawy można go stosować u dzieci. Olejek z aloesu świetnie sprawdza się także w przypadku leczenia wewnętrznych dolegliwości, jak np. zapalenia jamy ustnej, dolegliwości trawienne, bóle żołądka, jelit itp. Można go wykorzystać wszędzie tam, gdzie zajedzie taka potrzeba. Ponadto produkt ten może zastąpić szereg innych medykamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.