produkty kokosowe

Olej kokosowy na włosy

Olej kokosowy już od wielu lat z powodzeniem wykorzystywany jest w kosmetyce. Znajduje się on w wielu produktach poczynając od maseczek, a kończąc na kremach oraz balsamach. Ma on jednak nie tylko pozytywny wpływ na stan skóry, ale również i na stan włosów. Kobiety szczególnie dbające o swoje włosy, doceniły olej kokosowy za jego niezwykłe właściwości. Warto im się przyjrzeć i zweryfikować, dlaczego jest to produkt tak bardzo polecany właśnie w tym zakresie.

 

Jaki skład ma olej kokosowy?

Popularność oleju kokosowego wynika przede wszystkim z jego składu. Znaleźć w nim możemy spore ilości witaminy E, który pozytywnie wpływa na poprawę krążenia w skórze głowy oraz na poziom wydzielanego przez nią sebum. Kolejną witaminą w składzie jest witamina K, działające na wzmocnienie cebulek włosów. Ponadto olej kokosowy zawiera witaminę A, która bierze nieodłączny udział w budowaniu łodygi włosa. W przypadku gdy witaminy A jest zbyt mało, włosy mogą stać się bardzo podatne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Dla wielu osób marzeniem są włosy lśniące oraz elastyczne. Taki efekt również można osiągnąć dzięki stosowaniu oleju kokosowego, który zawiera witaminy z grupy B. Magnez i cynk natomiast sprawiają, że włosy nie matowieją, pozostając błyszczącymi. Żelazo pomaga natomiast utrzymać włosy we właściwej kondycji. Stają się one silne, nie przerzedzają się, wypadają czy też są łamliwe, zyskują na swojej wytrzymałości.

Eksperymenty przeprowadzane w Indiach miały na celu zweryfikowanie, jak na włosy wpływa olejowanie ich za pomocą oleju kokosowego. Badania trwające 16 tygodni pokazały, że dzięki takim zabiegom znacznie zmniejsza się łamliwość włosów. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że olej kokosowy posiada sporo właściwości odżywczych oraz z tym, że po jego zastosowaniu włosy znacznie łatwiej się rozczesują.

 

Olej kokosowy na przesuszone włosy

Obecnie wiele kobiet zmaga się z problemem, jakim są przesuszone włosy. Na taki stan rzeczy wpływ mają warunki atmosferyczne, ale również i prostowanie włosów, suszenie ich itp. Włosy, które są nadmiernie przesuszone puszą się, nie wyglądają estetycznie, trudno jest również je ułożyć. Dlatego ważne jest zminimalizowanie takiego właśnie stanu rzeczy. Można tego dokonać dzięki stosowaniu oleju kokosowego.

Olej kokosowy posiada właściwości hydrofobowe. Powoduje zatem, że gdy jest on nałożony na włosy, w znacznie mniejszym stopniu absorbują one wodę. To natomiast oznacza, że chociażby warunki atmosferyczne takie jak wiatr i deszcz, mają na nie mniejszy wpływ.

Warto jednak mieć świadomość tego, że olej kokosowy nie jest skuteczny w pielęgnacji każdego typu włosów. Najlepiej sprawdza się on w przypadku włosów niskoporowatych. Natomiast włosy wysokoporowate lepiej jest olejować za pomocą innych produktów, przykładowo oleju lnianego. Oczywiście w każdym wypadku najlepiej jest stosować olej nierafinowany. Zawiera on zdecydowanie więcej właściwości odżywczych, niż produkt już oczyszczony. Choć w sklepie zazwyczaj jest droższy, warto na niego postawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.