porady

Oczyść swój organizm

Częste bóle głowy, osłabienie, złe samopoczucie, senność – objawy te mogą świadczyć o zatruciu organizmu metalami ciężkimi. W obecnych czasach niestety o to nie trudno. Metale ciężkie dostają się do organizmu poprzez skórę i powietrze, a także przyjmujemy je wraz z pożywieniem, głównie pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

 

To bardzo niebezpieczne

Metale ciężkie są w stanie wywołać bardzo ostre zatrucia bądź stany przewlekłe. Obie formy są bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Bywa, że latami nie dają żadnych objawów, a po pewnym czasie prowadzą do zmian i uszkodzeń centralnego układu nerwowego, nerek i innych narządów. Do najbardziej toksycznych metali ciężkich zalicza się ołów, kadm i rtęć.

 

Czas na detoks

W związku z tym, że metale ciężkie stanowią dla nas realne zagrożenie, warto podjąć decyzję o oczyszczaniu organizmu z toksyn. Istnieje szereg sposobów, które mogą okazać się pomocne.

  1. Produkty pszczele – skarby z ula takie jak propolis, pierzga, pyłek kwiatowy, czy miód. Produkty te są zdolne do usuwania z organizmu metali ciężkich, szczególnie tych najbardziej toksycznych. Dzieje się tak za sprawą związków flawonoidowych, które występują w produktach pszczelich. Łączą się one z metalami ciężkimi i usuwają je z organizmu.Jak wynika z badań, stosowanie tych produktów znacząco obniża poziom ołowiu we krwi.
  2. Chlorella – jest to alga, która posiada specyficzną błonę komórkową, która w organizmie działa jak gąbka i pozwala usuwać metale ciężkie i toksyny. Wiąże je i uruchamia funkcje detoksykacyjne organizmu. Chlorellę można stosować w postaci sproszkowanej jako dodatek do potraw, czy koktajli, bądź w formie tabletek. Warto zwrócić uwagę, by wybierać chlorellę z certyfikatem czystości, gdyż algi te skuteczne są jedynie wówczas, gdy pochodzą z czystych i bezpiecznych źródeł. Ze względu na nieciekawy smak chlorelli lepiej zdecydować się na tabletki.
  3. Kolendra – ta popularna roślina jest w stanie uwalniać kadm, rtęć, ołów i aluminium z organizmu. Działa zarówno w obrębie kości, jak Centralnego Układu Nerwowego. Ze względu na to, że kolendra jest w stanie uwalniać większą ilość toksyn, niż może usunąć,warto podawać jednocześnie środki, które  absorbują toksyny w jelicie. Chlorella lub ziemia okrzemkowa może być tutaj pomocna.
  4.  Czosnek – znany doskonale jako naturalny antybiotyk, środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny.Działa on ochronnie na białe i czerwone krwinki podczas usuwania metali ciężkich z organizmu. Ponadto pełni funkcję detoksykacyjną.
  5. Selen i cynk – warto pamiętać o suplementacji tymi pierwiastkami, gdyż ich niedobór może prowadzić do zwiększonej ilości metali ciężkich w organizmie. Zatem, aby uchronić się od metali ciężkich, warto podjąć suplementację pierwiastków śladowych.
  6. Probiotyki – dobre bakterie możemy dostarczać do organizmu za pomocą kiszonek, bądź wybrać gotowe suplementy probiotyczne. Odpowiednia flora bakteryjna jelit chroni przed nagromadzaniem się metali ciężkich w organizmie.

Regularność to podstawa

Należy pamiętać o tym, że oczyszczanie z metali ciężkich warto wykonywać systematycznie, raz lub dwa razy do roku. Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn pozwoli nam dłużej cieszyć się zdrowiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.