porady

Jak suplementacja wpływa na nasz organizm?

Polacy są prawdziwymi rekordami w zakresie stosowania suplementów diety. Pod względem ilości spożywanych produktów tego typu plasujemy się na czołowym miejscu w rankingu europejskich narodów. Sporo osób ma jednak pewne obawy związane z zażywaniem suplementów diety. Czy są one uzasadnione? Czy i dlaczego warto stosować suplementy diety? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury!

Suplementy diety – czy warto je stosować?

Suplementy diety stosuje się głównie w celu uzupełnienia wszelkich braków witamin i minerałów w organizmie. Osoby przyjmujące suplementy diety powinny jednak pamiętać, że nie mogą one być zamiennikiem zrównoważonej diety. Ponadto, nie można ich spożywać w nadmiarze. Suplementy diety zalicza się do kategorii żywności. To oznacza, że można się w nie zaopatrzyć w dowolnie wybranym sklepie spożywczym. Zdecydowanie najczęściej suplementy diety można jednak spotkać w aptekach, przez co sporo osób uważa je za leki. A to jest już sporym błędem.

Dlaczego warto sięgać po suplementy diety?

W dzisiejszych czasach dostęp do naturalnej, w pełni ekologicznej i nieprzetworzonej żywności nie jest zbyt szeroki. Przeciętni ludzie kupują warzywa i owoce w wielkich marketach, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Ogromne koncerny produkujące żywność nie stawiają na jakość, tylko na czas produkcji. Nie zależy im na tym, aby sprzedawane owoce i warzywa były wartościowe. Głównym celem jest zapewnienie podaży.

Dotyczy to nie tylko warzyw i owoców, ale także mięsa. Ich wzrost jest przyspieszany w sposób sztuczny, chemiczny. Gdy spożywamy tego rodzaju produkty, nasz organizm nie zyskuje właściwej ilości niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów. Sporo osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego sięga po suplementy diety. Dostarczają one witamin i minerałów, których niejednokrotnie nie możemy pozyskać ze swojego codziennego jadłospisu.

Magnez i kwasy omega-3 – najważniejsze składniki, którymi opłaca się suplementować

Stres to jedna z największych bolączek XXI wieku. To właśnie on powoduje prawdziwe spustoszenie w ludzkich organizmach oraz prowadzi do rozwoju chorób. Jednym z najważniejszych suplementów, który pozwala na radzenie sobie ze stresem oraz jego negatywnymi skutkami, jest magnez. Gdy będziemy stosowali go w sposób regularny, skutecznie zostanie obniżony poziom stresu. Osoby go stosujące podkreślają, że mogą się dzięki niemu wyciszyć i uspokoić, a ich ciśnienie krwi się unormowało. W ten sposób chronimy także serce.

 

Jeśli decydujemy się na zakup suplementów diety, powinniśmy także koniecznie sięgnąć po suplementy kwasów omega-3. Są one odpowiedzialne za likwidowanie rozmaitych stanów zapalnych w organizmie. Trzeba oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, że każdy organizm jest inny. Przed zażyciem suplementu diety najlepiej jest skonsultować taką decyzję z lekarzem lub farmaceutą. W ten sposób bezpiecznie będzie można dobrać taki kompleks witamin i minerałów, który będzie odpowiadał potrzebom naszego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.