porady

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Kosmetyki naturalne to produkty, które zostały wytworzone w pełni z roślinnych lub mineralnych składników oraz ich mieszanek. Najczęściej nie są one testowane na zwierzętach. Ich bazę stanowią oleje i woski bogate w witaminy i minerały. Tego typu kosmetyki przy produkcji nie mogą przechodzić przez żadne procesy chemiczne, nie licząc naturalnych reakcji składników.

 

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze od konwencjonalnych?

Podstawą kosmetyków chemicznych najczęściej parafina, bądź silikony, których zadaniem jest tworzenie filmu na skórze, jednak zdarza się, że pociągają za sobą niemiłe konsekwencje w postaci nasilenia trądziku oraz rozszerzenia porów skóry. Produkty naturalne potrafią, oprócz ich docelowego przeznaczenia, odżywić naszą skórę. Nie podrażniają i są „bombą witaminową” dla naszej cery. Kosmetyki na bazie olejków i wosków roślinnych również tworzą film na skórze, więc mają takie samo działanie jak te konwencjonalne, a dużo więcej korzyści.

 

Kosmetyki z kokosa. Na czym polega ich fenomen?

Oferta produktów na bazie oleju kokosowego lub mleczka jest ogromna, więc co sprawiło, że w ostatnim czasie ten niepozorny orzech osiągnął taki sukces? Kokosa możemy wykorzystać w całości – w duchu zero waste, od skorupy, przez wiórki, do wody i mleka kokosowego. Ten orzech ma wiele wspaniałych właściwości, oprócz pięknego zapachu ma właściwości łagodzące i zmiękczające, więc ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Kokos jest również najbardziej popularną bazą produktów wegańskich, naturalnych kosmetyków takich jak odżywki do włosów, jednak należy uważać, ponieważ nie każde włosy dobrze go przyjmą. Skorupa i wiórki świetnie sprawdzają się przy wszelakich peelingach, a mleczko idealnie wpasowuje się w pachnące kremy.

Dlaczego warto przy codziennej pielęgnacji postawić na naturalne produkty?

Przede wszystkim są zdrowsze dla naszej skóry, dzięki nim dłużej zachowamy młodą i świeżą cerę. Łagodzą stany zapalne, nawilżają i normują pH– to tylko kilka właściwości. Odżywki i szampony wzmacniają włókno włosa i sprawiają, że po regularniej pielęgnacji pojawia się efekt pięknej tafli. Kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach ani nie zawierają w swoich składach substancji pochodzących od martwych zwierząt, a składniki pochodzą ze sprawdzonych i pewnych upraw. Korzystając z naturalnych produktów dbamy o środowisko (warto również zwracać uwagę na opakowanie, jeżeli jest kartonowe lub szklane, to mamy kolejną wspaniałą cechę tych kosmetyków). Mniej toksyn i substancji chemicznych, to nie tylko lepsze środowisko, ale poprawia się również nasze samopoczucie oraz zdrowie. Niektóre badania pokazują, że kosmetyki wykonane z naturalnych, roślinnych składników działają na nas relaksująco, a sam zapach ziół i kwiatów obniża ciśnienie krwi i zmniejsza stres. Podsumowując – cech tych kosmetyków jest tak wiele, że aż trudno je opisać. Warto również spróbować produkcji własnych, domowych kosmetyków, a nasza skóra, włosy i paznokcie z pewnością się nam odwdzięczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.