porady

Dlaczego mleko kokosowe jest zdrowe?

Jak dobrze wiemy, zróżnicowana oraz zdrowa dieta potrafi czynić cuda. Dzięki niej możemy czuć się świetnie, a także zachować nasze ciało w doskonałej kondycji. Powinniśmy, jednak wiedzieć, że kluczem do sukcesu w dziedzinie diety jest znajomość jej składników oraz ich właściwości. W tym artykule dowiesz się dlaczego mleko kokosowe jest tak zdrowe oraz czy warto włączyć je do naszego systemu odżywiania. Ponadto wskażemy korzyści jego spożywania.

Jakie korzyści niesie za sobą spożywanie mleka kokosowego?

1. Obniżenie cholesterolu

Niższy cholesterol to jedna z wielu zalet mleka kokosowego. Jego spożywanie może poprawić poziom cholesterolu. W wielu badaniach udowodniono korzystny wpływ owego produktu, który drastycznie obniża ilość złego cholesterolu w organizmie człowieka. Jak dobrze wiemy warto dbać o siebie oraz badać się regularnie. Temat cholesterolu nie powinien być unikany, a co za tym idzie powinno się o nim wiedzieć jak najwięcej. Poziom cholesterolu oscylujący w poziomie normy jest niesamowicie istotny do zachowania zdrowia, a głównie serca.

2. Skład sprzyjający utracie kalorii

Wiele badań wykazało, że mleko kokosowe w swoim składzie zawiera zdrowe tłuszcze, które nazywa się trójglicerydami, a nawet można powiedzieć, że jest ich źródłem! Spożywanie mleka kokosowego sprzyja utracie wagi, ponieważ dostarcza ono do organizmu dużą ilość energii, zapewniając przy tym uczucie sytości, co przy zdrowym składzie będzie bardzo pomocne, w utrzymaniu korzystnej dla nas formy. Wystarczy tylko porozglądać się za przepisami zawierającymi mleko kokosowe i spróbować. Może właśnie to pomoże nam w budowie naszej sylwetki.

3. Jest wolne od laktozy

Mleko kokosowe w przeciwieństwie do mleka krowiego, nie posiada laktozy ,a więc może być stosowane jako substytut mleka dla osób z nietolerancją laktozy. Laktoza to nieodłączny i niezbędny element w mleku ssaków. Oczywiście mówimy tu o mleku ludzkim, czy też kozim. Składa się z dwóch cukrów, a organizm potrzebuje enzymu zwanego laktazą, aby odpowiednio go strawić. To właśnie tego enzymu brakuje osobom z nietolerancją laktozy. Mleko kokosowe stanowi również popularny wybór wśród wegan i może być używane jako alternatywa dla nabiału chociażby podczas pieczenia.

Dlaczego mleko kokosowe nie będzie niczym dobrym PRZED treningiem?

Dlaczego nie warto pić mleka kokosowego przed treningiem? Otóż mleko kokosowe znacznie różni się od wody. Składa się ono zarówno z soku z kokosa, jak i z elementów owego owocu, co nie będzie dobrym wyborem, jeśli zależy nam na dobrym napoju przed treningiem, który nas pobudzi. Mleko kokosowe ma wyższą zawartość tłuszczu i mniej węglowodanów niż woda kokosowa. Tłuszcze to grupa makroskładników, których strawienie zajmuje najwięcej czasu dla naszego organizmu. To z kolei może sprawić, że poczujesz się ospały i rozleniwiony, nawet po dłuższym odpoczynku przed wykonaniem jednostki treningowej. Oczywiście przez to nasz trening może okazać się mniej efektywny, a co za tym idzie przyniesie nam mniej oczekiwanych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.