produkty kokosowe

Aktywny węgiel koksowy spożywczy

Aktywny węgiel kokosowy lub też nazywany czasem aktywowanym węglem, jest produkowany z łupin orzecha kokosowego i może być również stosowany jako suplement diety. Jest wykorzystywany przede wszystkim przez osoby, które na co dzień prowadzą zdrowy tryb życia jak i również przez osoby, które chcą oczyścić swój organizm z różnych toksyn. Może być stosowany jako element do różnych produktów, na przykład do koktajli, barwników spożywczych naturalnych czy też ziemniaków. Jest bezzapachowym. Już w  czasach Hipokratesa był używany na zakażone rany, co powodowało szybkie gojenie się skaleczeń. Niektóre plemienia nawet do dziś używają aktywnego węgla kokosowego do wyciągania trucizny z ran, spowodowanych przez ukoszenia wężów czy pająków. Węgiel aktywny spożywczy jest dostępny jako tabletki rozpuszczalne w wodzie lub też jako proszek.

Aktywny węgiel koksowy spożywczy – właściwości

Węgiel kokosowy ma wiele właściwości korzystnych dla zdrowia i jest w ostatnim czasie bardzo popularnych środkiem w leczeniu wielu przypadłości. Stosowany jest na przykład do leczenia biegunki i zatrucia, dzięki właściwościom adsorbującym, które wiążą inne substancje. Także świetnie pełni funkcję ochronne w naszym organizmie. Na przykład jako węgiel aktywny w naszym przewodzie pokarmowych tworzy warstwę ochronną, co niweluje działanie niekorzystnych czynników i substancji w naszym przewodzie. Jednak w tym przypadku pamiętajmy, by nie stosować go zbyt często. Ma również właściwości oczyszczające. Stosowany na przykład w sytuacjach przedawkowania leków. Można nim także leczyć kaca, dlatego że dosyć szybko wchłania cząsteczki substancji, które są dla nas szkodliwe. A jak wiadomo, węgiel też natychmiast przyswaja składniki odżywcze, dlatego również polecany jest dla sportowców. Stosują go także osoby mające problem z cholesterolem. Świetnie zabezpiecza organizm przed ewentualnym zjedzeniem spleśniałej żywności. Zazwyczaj jako produkt do spożycia może być stosowany w tabletkach lub jako koktajl. Jego zastosowanie także pojawia się w kosmetyce, na przykład jest wykorzystywany do produkcji maseczek czy też peelingów oczyszczających. Usuwa martwy naskórek, regeneruje naszą skórę, a także likwiduje drobnoustroje, gdyż posiada właściwości, które wiążą i neutralizują substancje toksyczne dla naszego organizmu. Poza tym używany w stomatologi jako środek wybielający. Usuwa plamy i zabarwienia podczas procesu wybielania.

 

Posdumowanie – dlaczego warto stosować aktywny węgiel kokosowy spożywczy ?

Węgiel kokosowy spożywczy warto stosować, dlatego że przede wszystkim ma on właściwości umożliwiające absorbowanie rozmaitych substancji organicznych co w konsekwencji powoduje usunięcie z naszego organizmu toksyn, pestycydów i innych szkodliwych substancji. Pomaga w ten sposób w różnego rodzajach zatruciach pokarmowych czy też na wzdęcia. Jest więc silnym środkiem oczyszczającym organizm. Węgiel wiąże szkodliwe cząstki i przez to skuteczne wydalane są one z organizmu człowieka. Pamiętajmy jednak, by zawsze konsultować się z lekarzem lub farmaceutom przed zażyciem aktywnego węgla koksowego do spożycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.